• Rezerwacja
przewiń stronę

Hotel


Tarasy Wang

historycznie w otoczeniu natury
perła architektury XIX Wieku

Obiekt Tarasy Wang od początku swego istnienia cieszył się zainteresowaniem turystów z całego świata. Spośród innych obiektów w okolicy wyróżnia go piękna architektura oraz położenie – tuż przy zabytkowej Świątyni Wang, u wejścia do Karkonoskiego Parku Narodowego.
Obecnie, starannie odrestaurowany, posiada w ofercie 24 wygodne pokoje, strefę SPA oraz elegancką restaurację słynącą z pysznej kuchni.Obiekt TARASY WANG


Powstał w 1897 roku. Oryginalna bryła budynku z licznymi spadzistymi dachami, wykuszami, werandami oraz balkonami i tarasami nawiązuje do konwencji architektury skandynawskiej.

Obiekt wybudowano w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowej świątyni Wang, stanowiącej rzadkie dzieło sztuki nordyckiej, bogato zdobione ornamentyką skandynawską z elementami symboliki Wikingów.

Obiekt został wyremontowany w 2005 roku, zachowując swoją stylistykę i klimat, stając się przykładem połączenia unikalnej przestrzeni historycznej z wygodą i elegancją.Historia WANG Na Kartach Pocztowych


Tarasy Wang zostały wybudowane w roku 1897 – taką datę dostrzec można na metalowej chorągiewce na wieży budynku. Był on pierwszym zajazdem dla turystów w Karpaczu, który w tym czasie zaczął być postrzegany jako miejscowość kuracyjna. Szybko okazało się, że liczba przybywających do miasta turystów regularnie wzrasta i zaczęły powstawać kolejne miejsca noclegowe.

Tarasy Wang od razu zyskały sobie duże grono gości, którzy zachwyceni miejscem regularnie tam powracali. W okresie międzywojennym zapewne najsłynniejszym gościem "Hotel und Terrassen Wang" był wybitny niemiecki kompozytor Kurt Weill, który zatrzymał się w Karpaczu na kilka tygodni w 1931, by odzyskać siły po zakończeniu sprawy sądowej z firmą producencką Nero-Tobis za bezprawne zmiany w wersji filmowej "Opery za Trzy Grosze". Ciekawostką jest też, że w roku 1945 prowadzenie Hotelu Wang zostało powierzone matce słynnej polskiej aktorki Beaty Tyszkiewicz – Barbarze z Rechowiczów Tyszkiewiczowej.

Po wojnie obiekt przejął Fundusz Wczasów Pracowniczych i zwany był początkowo Dom Wczasowy "Wang", a następnie Dom Wypoczynkowy "Leśny Zamek 2". Miejsce zapewniało rodzinny wypoczynek pracownikom fabryk i urzędów. Jak barwnie wyglądał w tym czasie pobyt w ośrodku można dowiedzieć się z ocalałych ksiąg gości.

W roku 2004 obiekt przejmuje nowy właściciel, który po generalnym remoncie przywraca budynkowi dawną świetność.

Dzieje Tarasów Wang od zawsze związane były ze znajdującą się nieopodal Świątynią Wang. To tutaj odbywały się huczne wesela par, których śluby zawierano w kościele znanym jako miejsce szczęśliwych małżeństw.

Tarasy Wang

Adres:
Na Śnieżkę 3
58-540 Karpacz
woj. dolnośląskie

Telefon Recepcja:
+48 75 76 19 451
+48 607 77 99 90
rezerwacje indywidulane, zapytania dotyczące oferty
Jesteśmy dostępni w tygodniu w godzinach 8:00 – 23:00, a przez weekend całodobowo

E-mail: rezerwacje@tarasywang.pl


PFR
img14

Zgoda

Karpacz

img14

Trzy Jeziora

Wieleń Zaobrzański

img14

Dąb

Sława


hotelsystems.pl hotelsystems.pl