Tarasy Wang to wyjątkowy obiekt, który od początku swojego istnienia przyciąga turystów z całego świata. Jego niepowtarzalna architektura oraz malownicze położenie - tuż obok zabytkowej Świątyni Wang, u wejścia do Karkonoskiego Parku Narodowego - czynią go jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w regionie. Obecnie, po starannej renowacji, oferuje komfortowe pokoje, relaksującą strefę SPA oraz restaurację, która słynie z wyśmienitej kuchni.
Wyjątkowa architektura w sercu Karkonoszy
Tarasy Wang, zbudowane w 1897 roku, wyróżniają się unikalnym stylem nawiązującym do architektury skandynawskiej. Liczne spadziste dachy, wykusze, werandy oraz balkony i tarasy dodają uroku temu historycznemu budynkowi. Położony w sąsiedztwie Świątyni Wang, stanowi doskonały przykład nordyckiego rzemiosła artystycznego z bogatymi zdobieniami. Po gruntownym remoncie w 2005 roku, obiekt łączy historyczny urok z nowoczesnym komfortem.
Bogata historia Tarasów Wang
Tarasy Wang powstały w 1897 roku jako pierwszy zajazd turystyczny w Karpaczu. W okresie międzywojennym był miejscem pobytu wielu znanych osobistości, w tym niemieckiego kompozytora Kurta Weilla. W 1945 roku obiekt przejęła matka słynnej polskiej aktorki, Beaty Tyszkiewicz. Po wojnie miejsce stało się popularnym ośrodkiem wypoczynkowym. W 2004 roku nowy właściciel przywrócił obiektowi jego dawną świetność. Tarasy Wang od zawsze były związane z pobliską Świątynią Wang, gdzie odbywały się liczne wesela, przyciągając pary z całego regionu.
Po wojnie obiekt przejął Fundusz Wczasów Pracowniczych i zwany był początkowo Dom Wczasowy "Wang", a następnie Dom Wypoczynkowy "Leśny Zamek 2". Miejsce zapewniało rodzinny wypoczynek pracownikom fabryk i urzędów. Jak barwnie wyglądał w tym czasie pobyt w ośrodku można dowiedzieć się z ocalałych ksiąg gości.
Tarasy Wang od razu zyskały sobie duże grono gości, którzy zachwyceni miejscem regularnie tam powracali. W okresie międzywojennym zapewne najsłynniejszym gościem "Hotel und Terrassen Wang" był wybitny niemiecki kompozytor Kurt Weill, który zatrzymał się w Karpaczu na kilka tygodni w 1931, by odzyskać siły po zakończeniu sprawy sądowej z firmą producencką Nero-Tobis za bezprawne zmiany w wersji filmowej "Opery za Trzy Grosze". Ciekawostką jest też, że w roku 1945 prowadzenie Hotelu Wang zostało powierzone matce słynnej polskiej aktorki Beaty Tyszkiewicz – Barbarze z Rechowiczów Tyszkiewiczowej.
W roku 2004 obiekt przejmuje nowy właściciel, który po generalnym remoncie przywraca budynkowi dawną świetność. Dzieje Tarasów Wang od zawsze związane były ze znajdującą się nieopodal Świątynią Wang. To tutaj odbywały się huczne wesela par, których śluby zawierano w kościele znanym jako miejsce szczęśliwych małżeństw.